Skip to content
Tekniikkaparkki.fi

Tekniikkaparkki.fi

Tekniikkaparkki.fi

Primary Menu
  • Etusivu
  • Arvostelut
    • Ääni ja kuva
    • Matkapuhelimet
    • Tietotekniikka
    • Autot ja liikenne
    • Pelit
  • Artikkelit
    • Ajankohtaiset
    • Ohjeet
  • Podcast
  • Tekniikkaparkki TV
  • Nettiradio
  • Info
  • Artikkelit

Tervetuloa Tekniikkaparkkiin!

Teijo 13.5.2009

Tästä se alkaa ja tässä se on – uusi tietopaketti, joka kokoaa yhteen paikkaan kasapäin mielenkiintoisia tekniikan uutuuksia! Tekniikkaparkki.fi on avannut porttinsa kaikelle kansalle, niin radionkuuntelijoille kuin Internetin aallonharjalla kiitävillekin!

Tekniikkaparkki.fi on Järviradion taajuuksilla joka perjantai kello 17:15 kuultava tekniikan ajankohtaisohjelma, joka näkyy heti alusta alkaen näyttävästi myös netissä. Aihepiirin huomioiden nettiaktiivisuus onkin meille itsestäänselvä ratkaisu – nettipalvelussa voimme kertoa aiheistamme sanojen lisäksi myös kuvin ja videoin, ja uutta materiaalia voimme tarjoilla myös radiolähetysten välisenä aikana.

Toimituksessa tekniikkajuttuja työstää kaksi Järviradion tuttua radioääntä: Teijo vastaa sivuston ylläpidosta, “suurien linjojen vetämisestä” ja tietysti myös juttujen kirjoittamisesta. Joonas puolestaan näppäilee enimmäkseen konsolipeleihin liittyviä juttuja. Peliboxi-osiosta löytyykin jo kymmeniä peliarvosteluita, sillä olemme tuoneet tälle sivulle nähtäväksi myös aiemmin Jukeboxi-lähetyksessä julkaistuja peliarvosteluita. Sivuston muilla osastoilla on vielä hiljaisempaa, mutta niinhän tuota sanotaan, että hiljaa hyvä tulee – ryhdymme siis kokoamaan teille hyviä juttuja ja tämä mielenkiintoisen haastava työ alkaa juuri nyt!

Pelit, matkapuhelimet, hifi, viihde-elektroniikka… Siinä muutamia aiheita, joihin tulemme paneutumaan lähiviikkoina. Joka viikko jotain uutta. Mutta mitä sinä haluaisit näillä sivuilla nähdä? Kerro meille mielipiteesi, sähköpostiosoitteet löytyvät Info ja yhteystiedot -sivulta. Myös kommentit ovat erittäin tervetulleita, ja niitä varten jokaisen jutun lopussa on myös kommenttikenttä.

Pysähdy siis Tekniikkaparkkiin ja muista poiketa täällä jatkossakin!

Continue Reading

Next: Sonera Music Player haastaa Spotifyn

Lisää luettavaa

auto16_01 Auto 2016-messut toivat lähes 300 automallia tutkailtavaksi yhdellä reissulla
  • Artikkelit
  • Autot ja liikenne

Auto 2016-messut toivat lähes 300 automallia tutkailtavaksi yhdellä reissulla

Teijo 26.11.2016
digiexpo 2016 Pelaaminen ja virtuaalitodellisuus olivat pääosissa digimessujen viikonlopussa
  • Artikkelit

Pelaaminen ja virtuaalitodellisuus olivat pääosissa digimessujen viikonlopussa

Teijo 20.11.2016
koss porta pro rikki Vanhassa tekniikassa vara parempi?
  • Artikkelit

Vanhassa tekniikassa vara parempi?

Teijo 20.4.2015
ps3_paivitys1 Viihtyminen on tehty vaikeaksi
  • Artikkelit

Viihtyminen on tehty vaikeaksi

Teijo 26.3.2010
Onko kotikatusi netissä? Google Streetview tuntee nyt myös Suomen.
  • Artikkelit

Onko kotikatusi netissä? Google Streetview tuntee nyt myös Suomen.

Teijo 9.2.2010
Googlen kännykkä Nexus One on nyt julkaistu
  • Artikkelit

Googlen kännykkä Nexus One on nyt julkaistu

Teijo 6.1.2010
Facebook Instagram Twitter     Youtube

RSS Tekniikkaparkin Podcast

  • Mikä on paras käyttöjärjestelmä?
  • Koko kansan huvia vai tekninen erikoisuus - puheenaiheena 360-kuvaus
  • Joko on älykodin aika?

Viimeisimmät artikkelit

  • Apple lopettaa viimeisenkin iPod-mallin valmistamisen
  • Mobiililaitteiden USB-C-yleislaturivaatimus etenee Euroopan parlamentissa
  • Paristokäyttöiset radiot testissä: Sony ICF-306 ja Tecsun PL-365
  • Kosketusnäyttö läppärin kaveriksi: testissä Bluecloud TouchMobile Monitor 13.3″
  • Tekniikkaparkin viikko 21/2021: DNA:n lankapuhelinverkko on poistumassa, Google laajensi Haminan datakeskusta

© 2018 Tekniikkaparkki.fi – Tämä sivusto käyttää evästeitä. Katso tarkemmat tiedot Evästeinfo-sivulta.

Copyright © Tekniikkaparkki.fi | Magnitude by AF themes.